Užgavėnės 2014

Užgavėnių šventė Želvos vidurinėje mokykloje

Kaip kiekvienais metais, taip ir šįmet Želvos vidurinės mokyklos bendruomenė linksmai atšventė vieną spalvingiausių švenčių – Užgavėnes. Iš ryto visus „apkabino“ aštuntokų padaryta raudonskruostė linksmuolė Morė. Skambant linksmoms armonikos melodijoms dešimtokai, tą dieną tapę velniukais, ūkininkais, kaimo muzikantais, kvietė visus pajusti nuotaikingą Užgavėnių dvasią – linksmintis, vaišintis, šėlti, šurmuliuoti. O kadangi Užgavėnės sutapo su šv.Kazimiero diena, tai šventė tapo dar įspūdingesnė. Pirmajame mokyklos aukšte nusitiesė „prekybininkų“ stalai. Mokiniai pardavinėjo savo rankdarbius – papuošalus, drožinius, mezginius, pakvipo gardžiausiais skanėstais – kepiniais, sūriais. Mergaitės prekiavo gėlių sodinukais, pačių kurtais atvirukais. Lydima muzikos prekyba vyko labai sklandžiai – patenkinti buvo ir pirkėjai, ir pardavėjai.

Po smagaus jomarko visi pasipylėme į lauką, kur jau liepsnojo didžiulis laužas, skambėjo muzika. Linksmybės į būrį įsuko visus – šoko, dainavo, žaidė žaidimus ir mokiniai, ir mokytojai, ir į šventę atėję mažieji darželinukai. Nors žiema buvo išvaryta iki Užgavėnių, be Kanapinio ir Lašininio kovos neapseita, tik ji nebuvo tokia atkakli kaip kitais metais.

Tikimės, kad po linksmybių ir darbas ne toks sunkus bus.

Želvos vidurinės mokyklos dešimtos klasės mokinės Simona Navikaitė ir Ernesta Sauliūnaitė