Renginiai

"Tautos dvasios beieškant"

Sėkmė šalies mokyklų etnokultūros projekte „Tautos dvasios beieškant“

Lapkričio 19 dieną mes, grupelė Želvos gimnazijos 7 klasės mokinių, buvome pakviesti į šalies mokyklų etnokultūros projekto „Tautos dvasios beieškant“ baigiamąjį renginį, kuris vyko Vilniuje, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre. Savo, projekto vykdytojų, komandai atstovavome trise – šių eilučių autorės ir klasės draugas Aurimas Stražinskas. Vykdami į šį renginį šiek tiek jaudinomės, nes žinojome, jog savo darbą turėsime visiems viešai pristatyti.

O mūsų darbas, kurį, padedami savo lietuvių kalbos mokytojos Rasos Povylienės, pateikėme šiam konkursui, vadinosi „Įdomieji Želvos krašto akmenys: žmogaus ir laiko palikti ženklai“. Kodėl rinkomės tokią temą? Pastebėjome, kad mūsų, Želvos, krašte nemažai įdomių įvairaus dydžio, formų akmenų, turinčių išskirtinių žymių ar įamžinančių garsių žmonių ar kokių nors įvykių atminimą, tad buvo smalsu daugiau pasidomėti šių akmenų atsiradimo istorijomis. Ir ką gi – mums pasisekė. Mūsų parengtas darbas buvo įvertintas I-ąja vieta. Džiaugėmės ir gautais diplomais, ir dovanomis, ir po renginio jo dalyviams surengta apžvalgine ekskursija po garsiuosius Valdovų rūmus.

Iš konkurso darbų vertinimo komisijos narių – Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto etnologės Gražinos Kadžytės ir Tėvynės pažinimo draugijos garbės pirmininko dr. Kazimiero Račkausko – sulaukėme pagyrimų ir linkėjimų toliau tęsti šį prasmingą gimtinės ir jos istorijos tyrinėjimų darbą.

 

Aistė Armonavičiūtė, Joana Urbonavičiūtė, Želvos gimnazijos 7 klasės mokinės

Rasos Povylienės nuotraukose:

Renginį pradeda LMNŠC Turizmo ir etnokultūrinio ugdymo skyriaus metodininkas Arvydas Ščiukaitis; 

Su mūsų darbą vertinusiais etnologe Gražina Kadžyte ir istoriku Kazimieru Račkausku;

Pristatome savo darbą;

Valdovų rūmuose.

Grįžti į ankstenį